ENG in English

Noblessneri arhitektuurivõistluse võitjad selgunud!

 

Selgusid Noblessneri mereäärsete hoonete ja linnaruumi arhitektuurivõistluse võitjad.

Noblessneri rahvusvahelise arhitektuurivõistluse I koha pälvis arhitektuuribüroo Kadarik Tüür Arhitektid. Avaliku arhitektuurivõistluse eesmärk oli leida esinduslik, elegantne ja ajas püsiv lahendus Lennusadama 7 ja 9 kinnistute hoonetele ja ümbritsevale avalikule välisruumile.
Otse Noblessneri rannajoonele kerkivad neli korterite ja äripindadega hoonet, mis oma mõjusate konsoolsete osadega ulatuvad üle merepromenaadi kuni rannajooneni. Osa konkursi võistlusalast ulatub sõna otseses mõttes merre ja hõlmab lisaks mitmeid muinsuskaitsealuseid tehnorajatisi, mis pärinevad ajaloolisest Noblessneri allveelaevatehasest.

Kokku laekus arhitektuurikonkursile 22 kõrgetasemelist võistlustööd. Anonüümselt esitatud kavanditest on 15 Eestis autoritelt, seitse konkursitööd laekus välismaistelt arhitektuuribüroodelt Soomest, Saksamaalt, Lätist, Itaaliast ja muudest riikidest. Välja jagati kaheksa auhinda, auhinnafondi suurus oli 155 000 eurot.
Arhitektuurikonkurss korraldati koostöös Eesti Arhitektide Liiduga. Lisaks arhitektidele osalesid žürii töös Tallinna Linnavalitsuse ja korraldaja esindajad, eksperdina andis oma hinnangu teiste seas ka Tallinna Linnavalitsuse muinsuskaitsespetsialist.

Žürii otsusega on tulemused järgmised:

I KOHT
50 000 eurot: võistlustöö märgusõnaga RO–RO, autorid Kadarik Tüür Arhitektid OÜ arhitektid
Linda Li Arro, Ott Kadarik, Kaarel Künnap, Mats Põllumaa, Mihkel Raev, Indrek Rünkla, Liina Soosaar, Marleen Stokkeby ja Mihkel Tüür.
II KOHT 35 000 eurot: võistlustöö märgusõnaga Elling, autorid Pluss Arhitektid OÜ arhitektid Gunnar Kurusk, Indrek Allmann ja Hans-Peter Isand, maastikuarhitekt Signe Kasepalu ja ehitusinsener Tanel Friedenthal.
III KOHT 20 000 eurot: võistlustöö märgusõnaga Biitlid, autorid Kauss Arhitektuur OÜ arhitektid Kristiina Aasvee, Hanna Riin Kink, Allan Pilter, Kaur Talpsep ja Sten Vendik ning Väli OÜ maastikuarhitektid Kristian Nigul, Kadi Nigul, Kadri Uusen ja Katariina Lepiku.

ERGUTUSPREEMIAD ühikväärtusega 10 000 eurot:

Parim välisruum: võistlustöö märgusõnaga NOOBEL, autorid JKMM Arkkitehdit Oy arhitektid Samppa Lappalainen, Juha Mäki-Jyllilä, Gregor Turnsek, Asmo Jaaksi, Teemu Kurkela, Samuli Miettinen, Helka Saarinen, Salla Oikkonen, Jenni Salomaa, Svenja Linder, Marko Pulli, Tuomo Toivola, Jarno Vesa ja Erik Ristoja, LO CI maastikuarhitektid Veera Tolvanen, Pia Kuusiniemi, Milla Hakari ja Felix Bourgeaux ning Ramboll ehitusinsener Ilkka Mikkola.
Ergutuspreemia: võistlustöö märgusõnaga META LINER, autorid Lauder Architects SIA arhitektid Kevin Yoann Josse, Viesturs Dille, Santa Dombrovska, Kārlis Lauders ja Rita Laudere, Weidenberg OÜ arhitektid Alar Tarto ja Rain Veidenberg, ALPS Ainavu darbnīca SIA maastikuarhitektid Ilze Rukšāne ja Sendija Adītāja ning K Forma SIA ehitusinsenerid Kaspars Kurtišs ja Jānis Broņka.
Ergutuspreemia: võistlustöö märgusõnaga E-MOTION, autorid Gerber Architekten International GmbH Eckart Gerber, Thomas Lücking, Denis Lacej, Cristina Riera Leon. Disainitiim: Anna Afanasieva, Alisia Yakovteva, Blanca Mendez Rebollo, Franco Garrido,´Behar Neziraj, Vinicius Mazzoni, Kaluk Abbarah, Ekaterina Korchagina, Mamak Mazaheri, William Crooks. Sweco Projekt AS Jaanus Natka ja Oliver Lätti.
Ergutuspreemia: võistlustöö märgusõnaga MORELESSNER, autorid PLH Architects AS arhitektid Steen Enrico Andersen, Lina Bareikyte ja Povilas Dumcius, Novel OÜ arhitektid Martin Kinks ja Martin Ant, TajuRuum OÜ maastikuarhitektid Remi Kübar ja Edgar Kaare ning Innopolis Insenerid OÜ Oivo Manninen, Lauri Reinart ja Helin Aus.
Ergutuspreemia: võistlustöö märgusõnaga Noblessneri Laevatehas, autorid APEX Arhitektuuribüroo OÜ arhitekt Ove Oot ning vi17 arquitectura SLP arhitektid Alba Álvarez Vázquez, Gustavo Figueira Serrano, Diego Díaz Mosqueira ja Óscar Estévez Alonso.

Noblessneri arhitektuurivõistluse korraldaja on Kodusadam OÜ. Noblessneri elamuarendus- ja ehituspartner on korduvalt Eesti kõige tuntumaks ja mainekamaks kinnisvaraarendajaks valitud Merko.

Kõik võistlustööd ja arhitektuurivõistluse lõpp-protokoll asuvad siin.
Pildigalerii võidutööst ja konkursi võitjate väljakuulutamisest: võidulahenduse 3D visuaalid Kadarik Tüür Arhitektid OÜ / fotod Egert Kamenik