ENG in English

Noblessneri sadamas saab kaimaksu tasuda mobiiliga

Noblessneri sadamas saab kaimaksu tasuda mobiiliga

Noblessneri sadam avas külalisalustele mobiilimakse teenuse, millega saab sarnaselt auto parkimisele maksta sadamatasu SMS teel.
Sarnaselt auto mobiilse parkimisega tuleb kai äärde seisma pandud laeva eest kaimaksu tasumiseks saata sõnum mobiilinumbrile 1902, täpsemad juhised on üles pandud külaliskail olevale infotahvlile. töötab ka Pargi.ee äpp. Iga alustatud tund Noblessneri sadama kai ääres maksab viis eurot, 25 euro täitumisel arvestatakse kaimaks tasutuks terve ööpäeva eest.
Tänavu on Noblessneri sadamas neli ujuvkaid kokku 110 kaikoha ja 30 külaliskohaga. Kuna sadama ümbruses on mitmeid populaarseid söögikohti ja galeriisid ning PROTO avastustehas, kogub populaarsust Noblessneri sadamlinnaku külastamine meritsi.

Mobiilne kaimaks ei ole viimane tehnoloogiline uuendus, mis sadamas tänavu sisse viiakse.
Koostöös Telia ja OÜ Spinnistart-ga on arenduses samuti autode parkimismaailmast laenatud lahendus ujuvkaide väravate avamiseks telefonikõne või koodina toimiva isikliku mobiilinumbriga, teenuste kasutamise kestvus ja värava kasutamise luba on omavahel sünkroniseeritud.

2019. aasta lõpus valmis Noblessneri sadamas uus 70 meetri pikkune lainemurdja, mis kõrvaldas sadamat kaua aega häirinud laevalainete probleemi. 2021. aasta aprillis renoveeriti ka osa vanast, Miinisadamaga ühisest lainemurdjast.