ENG in English

Noblessneris algab uue kortermaja ehitus

Noblessneris algab uue kortermaja ehitus

BLRT Grupi ja Merko ühise arendusprojekti raames valmib 2023. aasta lõpus Noblessneris avara siseõuega kortermaja 148 korteri ja 11 äripinnaga.

Järgmise uue hoonena kerkib sadamalinnakusse kuuekorruseline äripindadega kortermaja aadressil Allveelaeva 4 (merko.ee/allveelaeva). Avarate katuseterrasside, keskmisest kõrgemate lagede, põrandani ulatuvate akende ja suurepärase asukohaga hoones valmivad ühe- kuni neljatoalised korterid, mille suurused jäävad vahemikku 28–104 ruutmeetrit.
„Võrreldes Noblessneris hetkel ehitatavate Vesilennuki ja Lennusadama tänava uute majadega tulevad Allveelaeva hoonesse pigem väiksemad korterid. Sellised elamispinnad sobivad ideaalselt hea asukohaga linnakoduks või miks mitte ka kodukontoriks,“ kommenteeris Kodusadam OÜ juhatuse liige Tiit Kuusik. „Siinsamas asub Noblessneri jahisadam, mis on kindlasti tugev argument paadi- ja jahiomanike jaoks,“ lisas Kuusik.

Noblessneri uusi kortereid ja äripindu arendab Kodusadam OÜ, mille osanikud on BLRT Grupp ja Merko Ehitus Eesti.
Allveelaeva 4 hoone arhitektuuri on loonud arhitektuuribüroo PLUSS, kes on ka Noblessneri välialade ja sadamalinnaku esimeste kaasaegsete elu- ja ärihoonete autor. Allveelaeva maja jätkab samasuguse nauditava ja inimsõbraliku käekirjaga. Hoone sisearhitektuuri on kujundanud EEOO Studio, kliendid saavad valida kuue siseviimistluspaketi vahel.

Allveelaeva hoone parkimiskohad asuvad hoone esimesel ja maa-alusel korrusel, jättes maapealse ruumi mänguväljaku ja hubase siseõue jaoks. Maja valmib 2023. aasta lõpus.