ENG in English

Noblessneris tervitatakse uut aastat suure valgus- ja lasershowga

Noblessneris tervitatakse uut aastat suure valgus- ja lasershowga

Põhja-Tallinna Valitsus ja Noblessneri sadamalinnak tähistavad uue aasta saabumist paukuva ilutulestiku asemel suurejoonelise valgus- ja lasershowga. Koostöös heli-, valgus ja videotehnika firmaga Eventech luuakse Noblessneri jahisadama akvatooriumisse veesein, millele projitseeritakse uue aasta saabudes suur valgus- ja lasershow koos muusikaga.

Selline lahendus on võrreldes tavapärase ilutulestikuga märksa keskkonnasõbralikum, pole ohtlik ega häiri paugutamisega inimesi ja lemmikloomi.

Põhja-Tallinna vanema Peeter Järvelaidi sõnul ei ole Põhja-Tallinnas varem teadaolevalt uue aasta vastuvõtuks ametlikku ilutulestikku korraldatud. “Saluudist loobumine alternatiive pakkumata on poolik lahendus. Linnas paugutamine on massiline probleem, mille tõttu kannatavad nii inimesed, lemmikloomad kui ka keskkond. Palume linlastel omal käel rakettide laskmisest loobuda ning kutsume kõiki Noblessneri väljakule tähistama uue aasta saabumist koos võimsa laser- ja valgusshow-ga,” ütles Järvelaid.

Noblessneri sadamalinnaku eriprojektide juhi Ann Virkuse sõnul panevad lisaks Põhja-Tallinna Valitsusele valgusshow eelarvele õla alla ka mitmed Noblessneris tegutsevad ettevõtted. “Soovime näidata, et uue aasta saabumist saab tähistada ka teisiti: niisama pidulikult, kuid ohutult ja kedagi kahjustamata,” selgitas Noblessner Arendus OÜ esindaja Ann Virkus.

Suur laser- ja valgusetendus algab kell 23.50 Noblessneri linnaväljakul.

Põhja-Tallinna valgus- ja lasershowd toetavad (tähestiku järjekorras) Europark Estonia OÜ, Iglu, restoran Kampai, Kodusadam OÜ (ehk BLRT Grupp AS ja Merko Ehitus AS), Lore Bistroo, Põhja-Tallinna valitsus, Saku Priitahtlikud Pritsimehed ja Shishi AS.