ENG in English

Tallinn Race Noblessneri sadamas 18–19. juulil

Tallinn Race Noblessneri sadamas 18–19. juulil

17–19. juulil toimub Noblessneri sadamas ja Lennusadamas Garmin Purjetamise Eesti Meistrivõistluste etapp Tallinn Race.

Reedest pühapäevani Lennusadamas ja Noblessneri sadamas toimuv Tallinn Race on Garmin Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja kolmas etapp kahepaatidele RS Feva, 29er, 49er / 49erFX, 470 ja F18 / Nacra 15. Kutsutud klassidena võistlevad regatil Eesti MV sarja väliselt lisaks noortepaat Optimist ja parapaat Hansa 303. Eesti sportlastele pakuvad konkurentsi Soome ja Läti purjetajad.

Garmin Purjetamise Eesti meistrivõistlused on noorte- ja olümpiaklasside sportlastele üks hooaja põhivõistlusi, mille käigus selgitatakse välja Eesti parimad seilajad. Meistrivõistlused toimuvad etappide kaupa erinevates sadamates ümber Eesti ning neile on võistlema oodata enam kui neljasadat sportlast. Igal võistlusklassil on sarjas kas kolm või neli etappi, millest halvim läheb mahaarvamisele. Sarja toetajad Garmin ja Jakari Marine panevad sarja kokkuvõttes võistlejatele auhindadena välja Garmini spordikellad.

Võistlus avatakse reedel kl 13.00 Lennusadamas, Klassidele Optimist, RS Feva, 29er ja 49er / 49erFX koosneb Tallinn Race kahest eraldi peetavast võistlusest, millest esimene lõpeb laupäeval ning teine pühapäeval.

Poolfinaal- ja finaalsõite kommenteerib nii laupäeval kui pühapäeval kell 13 Noblessneri sadama kail ja kell 14 Lennusadama jahisadama hoone terrassil Brigita Sepp. Huvilised on oodatud neile kalda lähistel paiknevatel radadel toimuvatele sõitudele kaasa elama.

Noblessneris toimuvad järgmised sõidud:

laupäev, 18. juuli
11.00 Optimist 3 kvalifikatsioonisõitu, Hansa 303 3 sõitu (Noblessneri võistlusala)
13.00 Optimist finaalsõidud (Noblessneri võistlusala)

pühapäev, 19. juuli
11.00 Optimist 3 kvalifikatsioonisõitu, Hansa 303 3 sõitu (Noblessneri võistlusala)
13.00 Optimist finaalsõidud (Noblessneri võistlusala)

Rohkem infot ja täielik võistlusprogramm asub siin