ENG in English

Noblessneris algab uute kortermajade ehitus

Noblessneris algab uute kortermajade ehitus

AS BLRT Grupp ja AS Merko Ehitus Eesti ühisettevõte Kodusadam OÜ on otsustanud käivitada Noblessneri sadamalinnakus uue kinnisvaraarendusprojekti.

Aadressil Vesilennuki 18/1 ja 18/2 valmivad majad 2022. aasta lõpus ning aadressil Lennusadama 3/1, 3/2 ja 3/3 valmivad hooned 2023. aasta suvel. Viies majas on kokku 161 ühe- kuni kuuetoalist korterit ja 14 äripinda.
Avarate rõdudega majade arhitektuurse lahenduse autorid on KOKO arhitektid, sisearhitektuuri on loonud KAOS Arhitektid. Valgusküllaste ja keskmisest kõrgemate lagedega korterite suurused jäävad vahemikku 33–377 ruutmeetrit ning koduostja saab valida kuue siseviimistluspaketi vahel.

Noblessner on esimene ja seni ainus piirkond Tallinnas, kus mereäärsete elamute ümber on kujundatud terviklik linnaruum. Siin on merepromenaad ja linnaväljak, jahisadam, pargialad, ärid ning palju häid võimalusi vaba aja veetmiseks. BLRT ja Merko koostöö esimese projektina valmis 2019. aastal Staapli tänavale neli kortermaja 198 korteri ning 17 büroo-, toitlustus- ja kaubanduspinnaga.

Noblessneri korteriarendusprojekte arendab 2014. aasta detsembris loodud ühisettevõte Kodusadam OÜ. AS Merko Ehitus Eesti ja AS BLRT Grupp omavad kumbki sellest 50%.