ENG in English

Uusarenduse algus Noblessneris

Uusarenduse algus Noblessneris

AS BLRT Grupp ja AS Merko Ehitus Eesti ühisettevõte Kodusadam OÜ on otsustanud käivitada Noblessneri sadamalinnakus uue kinnisvaraarendusprojekti, mis hõlmab kokku viit kortermaja 161 korteri ja 14 äripinnaga.

Esimeses etapis valmivad 2023. aasta alguses Noblessneri jahisadama kõrval aadressil Vesilennuki 18/1 ja Vesilennuki 18/2 kaks kortermaja, kokku 60 korteri ja kuue äripinnaga. Merevaadete ja avarate rõdudega B-energiaklassiga hooned on projekteerinud KOKO arhitektid, sisearhitektuuri on loonud KAOS Arhitektid. Korterite suurused jäävad vahemikku 33–377 m2, ruutmeetrihinnad algavad 3520 eurost. Parkimine on viidud maa alla, haljastatud hoovialadel on mänguväljakud ja vaba aja veetmise alad.

Noblessner on esimene ja seni ainus piirkond Tallinnas, kus mereäärsete elamute ümber on kujundatud terviklik linnaruum. Siin on merepromenaad ja linnaväljak, jahisadam, pargialad, ärid ning palju häid võimalusi vaba aja veetmiseks. BLRT ja Merko koostöö esimese projektina valmis 2019. aastal Staapli tänavale neli kortermaja 198 korteri ning 17 büroo-, toitlustus- ja kaubanduspinnaga.

Noblessneri korteriarendusprojekte arendab 2014. aasta detsembris loodud ühisettevõte Kodusadam OÜ. AS Merko Ehitus Eesti ja AS BLRT Grupp omavad kumbki sellest 50%.