ENG in English

Noblessner võitis rahvusvahelise auhinna

Noblessner võitis rahvusvahelise auhinna

Noblessneri sadamalinnak võitis Baltimaade mainekaima kinnisvaraauhinna.

Vilniuses toimunud Baltimaade kinnisvaraarenduse konkursil Baltic Real Estate Awards 2020 võidutses Noblessner The Best Urban Regeneration (parim linnaruumi uuenemine) kategoorias.
Noblessneri sadamalinnaku omanik ja arendaja on BLRT Grupp, koostöös Merko Ehituse ja teiste partneritega.

Sadamalinnaku esimese arendusetapi 2014–2019 kogumaht on 53 000 m2, sellest kortereid 33 000 m2 ja äripindasid 20 000 m2. Investeeringute kogumaht ulatub 80 mln euroni.

Noblessneri areng suletud tööstuspiirkonnast inimsõbralikuks sadamalinnakuks on olnud kiire ja sujuv. See on Tallinna esimene merele avatud piirkond, kus jalakäijad ja kergliiklus on eraldi autoliiklusest. Ajalooline tööstusarhitektuur moodustab ühtse terviku jahisadama ja uusarendustega, kortermajade parkimine on täielikult viidud maa alla.
Enam kui kümme aastat on Noblessneris toimunud maailmatasemel muusika- ja kultuurisündmused, täna tegutsevad siin Kai kunstikeskus, Põhjala pruulikoda, PROTO avastustehas, galeriid ja mitmed Tallinna parimad restoranid. Noblessneri jahisadamas on 130 kaikohta, aastaks 2025 on kaikohti planeeritud üle 300. Noblessneri merepromenaad on linna üks armastatumaid jalutuspiirkondi.
Täna on alustatud järgmise arendusetapiga, see lõpeb 2025. aastal.

Noblessneri esimene arendusetapp on pälvinud ka muid auhindu: 2019. aastal võitis BLRT Grupp Tallinna ettevõtlusauhinna Arendusprojekt 2019 ja Muinsuskaitseameti tunnustuse Noblessneri valukoja taastamise eest. Tallinna linn ja Muinsuskaitseamet on tunnustanud ka Kai kunstikeskuse hoone taastamist.

Fotod: Martin Dremljuga ja Juhani Särglep