ENG in English

Noblessneri jõulupuu ja muud sündmused

Noblessneri jõulupuu ja muud sündmused

Ka tänavu kerkib Noblessnerisse Tallinna üks uhkemaid jõulupuid ja toimuvad mitmed kultuurisündmused

Tänavuse kuuse ehted erinevad läinudaastasest, Shishi disaineri Taivo Pilleri sõnul on jõulupuu nimi Saluut. Lisaks kuusele rajatakse koostöös firmaga Iglucraft Noblessneri väljakule väike Igluküla, kus PROTO avastustehase kohvik pakub kuumi jooke ja piparkooke, tegutsevad Shishi ehitud Iglu fotostuudio ja hästivarustatud saun. Sauna on võimalik väiksemate seltskondade jaoks broneerida aadressil joulusaun@iglucraft.com Kuusk jääb linnaväljakule vähemalt kuueks nädalaks.

Noblessneri asukate eestvedamisel on käimas rikkaliku auhinnafondiga Noblessneri kauneimate jõuluakende konkurss, võitjad kuulutatakse välja 22. detsembril.

Noblessner pakub ka suurepäraseid maitseelamusi. Hiljuti avaldatud White Guide restoranide teejuhi kohaselt on Noblessneris lausa neli Eesti parimate hulka kuuluvat söögikohta: 180 Degrees, Kampai, Lore Bistroo ja Põhjala Tap Room. Soovitame neid kõiki!

JÕULUOSTUD
Ilusat ning kvaliteetset jõulu- ja igal muul ajal vajalikku kaupa pakuvad Noblessneris mitmed tegijad. Kindlasti tasub sisse astuda Kalhoj-sse, Perela perepoe jõuluturule, PROTO avastustehase poodi, Põhjala Pruulikotta, Shishi-sse ja Staapli 3 kunstikohvikusse.

KULTUURISÜNDMUSED NOBLESSNERIS

26. novembril avatakse Noblessner Shipyardis EKA, Tallinna Ülikooli ja Tartu Ülikooli tudengite näitus KUIDAS RÄÄKIDA SALAPAIGAST SEDA REETMATA. Projekti raames eksperimenteerisid üliõpilased kunstilise, ruumilise ja etnograafilise teadmusloomega, näituse kuraatorid on Eve Kask ja Elo-Hanna Seljamaa (Tartu Ülikool). Eesti Kunstiakadeemia loovuurimuslik väljapanek Käsmust jääb avatuks 10. detsembrini.

28. november – 6. detsember toimub Kai kunstikeskuses 7. Artishoki biennaali ühisnäitus. Näituse ajal on Kai erandkorras avatud E–P kl 12–19.

Alates 29. novembrist toimuvad pühapäeviti advendiajal (29.11, 06.12, 13.12 ja 20.12) Kai kunstikeskuses Laste kino- ja meisterdamishommikud. Sel ajal on Kais avatud ka Kai x Puänt pop-up raamatu- ja kingipood.

6. detsembril avaneb Kai kunstikeskuse maja ees Mariliis Kundla ja Mihkel Pajuste uus 30-meetrine valgusinstallatsioon LOOJANG. Koostöös Kai kunstikeskuse ja Digital Sputnikuga sündinud teose inspiratsiooniks on legendaarne suvine Noblessneri päikeseloojang merre. LOOJANG jääb publikule vaatamiseks kevadeni 2021.

11. detsembril stardib Noblessneri sadamas Iceswim Festival ehk Eesti lahtised meistrivõistlustlused taliujumises 2020/2021, sündmus kestab kuni 13. detsembrini.

13. detsembril tähistab Eesti armastatuim vokaalansambel Estonian Voices Noblessneri valukojas Nobeli saalis oma kümnendat sünnipäeva. Jõulujazz 2020 raames toimuva kontserdi ESTONIAN VOICES 10 & SÕBRAD kava on täiesti uus, laval on ka ansambel Curly Strings.

Foto: Martin Dremljuga