ENG in English

Asukoht & keskkond

Asukoht & keskkond

Peetri 7 hoone on osa ajaloolisest Noblessneri allveelaevatehasest.

Enam kui sajandi jooksul laevatehasena tegutsenud Noblessnerist on tänaseks saanud inimestele ja merele avatud sadamalinnak. Siin on ajaloolised tööstushooned, merepromenaad, jahisadam ning kodude ja äripindade uusarendus. Noblessner tähendab kultuurisündmusi, äri, kodu ja merekultuuri.

Hoone vahetus läheduses tegutsevad Põhjala Pruulikoda ja sisekujundusfirma Shishi peakontor. Maja kõrval on Kalamaja park, mere ja Noblessneri jahisadamani on paarsada meetrit.

Hoone on hästi ligipääsetav igat liiki sõiduvahendiga, samuti ühistranspordiga nii Kalaranna kui ka Tööstuse tänava poolt. Parkimiskohad on maja kõrval. Kesklinn on siit kiviviske kaugusel.

Noblessneri ajaloost

1912. aastal rajasid kaks Peterburi ärimeest – Euroopa suurim naftatööstur Emanuel Nobel (Alfred Nobeli vennapoeg) ja Lessneri masinatehase omanik Arthur Lessner – siia toonase Tsaari-Venemaa tähtsaima allveelaevade tehase. Kahe mehe perekonnanimedest saigi tehas nime Noblessner. Aastatel 1913–1917 ehitati siin kokku 12 moodsat allveelaeva. Eesti iseseisvudes allveelaevade tootmine Noblessneris küll lõppes, kuid laevade ehitus ja remont kestis siin 2018. aasta augustini.

Võta ühendust

Eduard Sorokin

Eduard Sorokin

Uus Maa Ärikinnisvara OÜ, juhatuse liige
Litsents KKM140512

+372 56222256

eduard.sorokin@uusmaa.ee

uusmaa.ee/eduard-sorokin

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.