ENG in English

Tulevik

Noblessneri sadamalinnaku lähiaastate olulisemad arendused on kuus uut kortermaja ning ajaloolise allveelaevatehase hoonete renoveerimine: kokku ligi 44 000 m2 korteri- ja äripindu.

Kunagisest jõujaamast (Peetri 7) saab 2020. aasta sügisel äri- ja kortermaja ning endisest katlamajast (Staapli 10) büroohoone.

Jätkub ka Noblessneri jahisadama arendus.

Viimase kahe aasta jooksul on Noblessneri ajaloolistesse tööstushoonetesse kolinud mitmed ärid, galeriid ja restoranid. Valminud on esimene elamuarendusetapp ning suur osa sadamalinnaku infrastruktuurist – linnaväljak, tänavad ja kergliiklusteed.

Noblessneri elukondliku kinnisvara järgmises etapis rajab BLRT Grupp koostöös Merko Ehitus Eestiga kuus kortermaja kokku ca 330 korteri ning ligi 4000 m2 kaubandus- ja äripinnaga.
Noblessner on ainus piirkond Tallinnas, kus mere vahetus läheduses asuvate elamute ümber kujundatakse terviklik linnaruum väljakute, pargialade, merepromenaadi, äripindade ja mitmekesiste võimalustega vaba aja veetmiseks.

Järgmise elamuarenduse etapi suurima, Allveelaeva 4 hoone arhitektuurse lahenduse autor on arhitektuuribüroo Pluss, kes on ka Noblessneri Staapli tänava eluhoonete looja. Ajaloolise Ellingu pargi kõrvale Lennusadama 3/Vesilennuki 18 kruntidele rajatakse viis korterelamut, nende arhitektuurikonkursi võitsid KOKO Arhitektid.